Przejdź do treści
Strona główna » Blog » Co mieszka w naszym materacu? [VIDEO]

Co mieszka w naszym materacu? [VIDEO]

W poniedziałkowym wydaniu programu #dzieńdobryWP prowadzący poruszyli ważny temat dotyczący higieny materacy. Szczególną uwagę zwrócono na produkty przeznaczone dla dzieci i niemowląt. Punktem wyjścia do dyskusji był film nadesłany przez jedną z mam, która w materacu swojej pociechy znalazła małego owada. Do rozmowy zaproszono eksperta w tematyce wyposażenia sypialni – Patryka Ustrzyckiego, właściciela sieci salonów Pan Materac – oraz pediatrę dr. Bartosza Pawlikowskiego. Panowie rozmawiali o skutkach, jakie mogą zaistnieć przez niewłaściwe dbanie o czystość materacy, spanie ze zwierzętami, czy jedzenie w łóżku. Eksperci przybliżyli także widzom najprostsze sposoby na utrzymanie materacy w stałej świeżości i czystości. Rekomendowali przede wszystkim ich częste wietrzenie, regularne trzepanie oraz pranie pokrowców.

W programie poruszono następnie, ważną dla rodziców, tematykę odpowiedniego doboru materaca dla noworodków. Zaproszeni do programu goście zgodnie przyznali, że należy zwrócić uwagę na jego poziom twardości oraz jakość materiałów, z których jest wykonany. Produkt powinien posiadać odpowiednie certyfikaty świadczące o jego pełnym bezpieczeństwie dla zdrowia najmłodszych. Dodatkowo dr Pawlikowski opowiedział o warunkach, jakie powinny panować w pokoju dziecka.

Zachęcamy do obejrzenia filmu zamieszczonego na naszym Facebook’owym profilu. Osoby zainteresowane tematyką doboru materaca dla dzieci odsyłamy natomiast do artykułu, który znajduje się na stronie www.panmaterac.pl.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *