Przejdź do treści
Strona główna » Blog » Materac dla alergika – jaki wybrać?

Materac dla alergika – jaki wybrać?

Katar, kaszel, kichanie, duszności… Są to powszechne objawy alergii, które stały się chorobą cywilizacyjną XXI wieku. Powodują dyskomfort i obniżają samopoczucie. Niewątpliwie zmaganie się z nimi jest bardzo uciążliwe, a przejawy, utrudniają również komfortowy sen. Z uwagi na to, że stanowi on 1/3 naszego życia należy zadbać, by był on w pełni higieniczny. Niestety łóżka i materace są dla roztoczy oraz grzybów idealnym miejscem do rozwoju. W przypadku alergika jest to szczególnie niekorzystna sytuacja, ponieważ nasili objawy alergii.

Zmagając się z takim problemem, warto więc zadbać o odpowiedni materac do sypialni. W tym przypadku warto zainwestować w materac antyalergiczny. Dzięki specyficznej budowie oraz użytym materiałom ma za zadanie zapobiegać tworzeniu się bakterii. Zatem jaki materac wybrać? Chcąc wybrać dobry materac dla alergika, należy skupić się na jego wypełnieniu. Oczywiście najistotniejszą cechą jest jego przewiewność. Cyrkulacja powietrza zagwarantuje przepływ powietrza, co zapobiega wilgoci i rozwojowi drobnoustrojów. Najbardziej polecane są materace piankowe oraz termoelastyczne, które dzięki nieregularnej strukturze, spełniają powyższe czynniki. Równie dobrym rozwiązaniem są materace lateksowe. Posiadają właściwości antyalergiczne i antybakteryjne, skutecznie chronią przed gromadzeniem i rozwojem alergenów. Do takich materacy możemy zaliczyć produkty marki Janpol i Hilding. Cieszą się wysoką renomą na rynku i są chętnie wybierane wśród klientów. Niewątpliwie zapewnią zdrowy i higieniczny sen na długie lata.

Wybór odpowiedniego materaca to jedna z najważniejszych kwestii przy urządzaniu sypialni. Jest to szczególnie istotne dla osób zmagającymi się na co dzień z alergiami. Warto zadbać, aby obok komfortu i wygody, charakteryzował się właściwościami zapewniającymi środowisko wolne od bakterii i alergenów. Nie można również zapominać o stosowaniu podstawowej higieny w postaci częstego prania pościeli oraz wietrzenia materaca.

Materac dla alergika

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *