Przejdź do treści
Strona główna » Blog » Materac dla niemowlaka – jaki wybrać?

Materac dla niemowlaka – jaki wybrać?

Zastanawiasz się jaki materac dla dziecka wybrać? Nie wiesz, na co zwrócić uwagę przy zakupie pierwszego materaca dla niemowlaka? W pierwszych latach swojego życia dziecko spędza większość czasu w łóżeczku, dlatego tak ważne jest, aby zapewnić mu wygodne warunki podczas snu.

Właściwie dobrany materac przyczyni się do zwiększenia komfortu oraz zapobiegnie późniejszym problemom z kręgosłupem. Przy zakupie pierwszego materaca należy zwrócić uwagę na kilka niezwykle istotnych kwestii, m.in.: rodzaj wypełnienia materaca, stopień twardości oraz certyfikaty i atesty, jakie posiada materac.

Na rynku dostępnych jest wiele materacy dla dzieci i niemowląt, jednakże nie każdy z nich spełni odpowiednio swoją funkcję. Wykonane są z różnego rodzaju materiałów, które niekoniecznie przełożą się na komfort i wygodę dla dziecka. Materac dla niemowlaka powinny tworzyć w pełni bezpieczne komponenty o właściwościach antyalergicznych i antybakteryjnych. Zaleca się, aby materac do łóżeczka wykonany był z pianek, których budowa pozwala na ciągły przepływ świeżego powietrza oraz absorpcję nadmiaru wilgoci, dzięki czemu w obrębie materaca zachowana zostanie długotrwała świeżość i czystość.

Przy zakupie materaca dla dziecka należy również zwrócić uwagę na stopień twardości powierzchni spania, źle dobrany materac przyczyni się do nieprawidłowego rozwoju kręgosłupa, co z kolei może przełożyć się na duże problemy w późniejszym życiu. Zatem jaki materac dla niemowlaka wybrać? Idealnym rozwiązaniem jest wybór materaca o średniej twardości, który zapewni stabilne podparcie przy zachowaniu swobody ruchów dziecka podczas zabawy. Zbyt twardy lub miękki materac może wpłynąć na dyskomfort i nieprawidłowy rozwój dziecka, dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na twardość powierzchni, jaką charakteryzuje się wybrany materac.

Obok wygody i prawidłowego podparcia, równie istotną kwestią jest bezpieczeństwo dziecka. Każdy produkt dla dzieci powinien posiadać stosowne certyfikaty i atesty, które umożliwiają sprzedaż detaliczną w sklepach. W przypadku materacy dla dzieci jednym z najważniejszych certyfikatów jest Pozytywna Opinia Instytutu Matki i Dziecka, która określa bezpieczeństwo pod względem staranności wykonania i zastosowanych materiałów. Warto zwrócić uwagę na inne atesty i certyfikaty, np.: atest PZH, atest Eko-Tex i certyfikat “Bezpieczny dla dziecka”, które również potwierdzają jakość i bezpieczeństwo w codziennym użytkowaniu przez najmłodszych użytkowników.

Wybór odpowiedniego materaca dla dziecka nie jest łatwy, należy zwrócić uwagę na wiele bardzo istotnych kwestii, aby zapewnić w pełni bezpieczny i zdrowy sen dla swojej pociechy. Przed zakupem warto skonsultować się z doświadczonymi doradcami, którzy z pewnością pomogą wybrać najlepszy materac!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *