Przejdź do treści

Materac sprężynowy czy piankowy?

Sprężyny czy pianka we wkładzie materaca? Który materiał jest lepszy? Przed zakupem materaca warto dowiedzieć się więcej o właściwościach poszczególnych rodzajów materacy oraz o zastosowanych w nich materiałach. W takim razie, który materac wybrać sprężynowy czy piankowy? W przypadku wątpliwości warto skorzystać z porad sprzedawców w salonie, jak również przetestować na “własnej skórze”, który rodzaj materaca będzie dla nas lepszy.
Piankowe wypełnienie – nowa technologia w materacach!

Materac sprężynowy czy piankowy?

Przed laty materace piankowe traktowane były jako produkty gorszej jakości, w których szybko powstawały trwałe odkształcenia, przez co sen nie był tak komfortowy, jak na innych modelach. Wraz z rozwojem technologii rozwinęła się również technologia produkcji materiałów piankowych w materacach. Obecnie są to jedne z najpopularniejszych modeli, które cieszą się dużą popularnością wśród klientów. Stosuje się m.in.: pianki wysokoelastyczne tworzące stabilną powierzchnię spania oraz charakteryzujące się doskonałą odpornością na odkształcenia, pianki lateksowe o wysokiej higieniczności, skutecznie chroniące przed gromadzeniem i namnażaniem alergenów oraz komfortowe pianki termoelastyczne idealnie dopasowujące się pod wpływem temperatury do ciała użytkownika. Materace do łóżka z wkładem piankowym to wysokiej jakości produkty, zapewniające komfort i wygodę przez wiele lat!
Materace sprężynowe – rodzaje wkładów

Materace z wkładem sprężynowym również na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat przeszły dużą metamorfozę — od zwykłych wkładów bonellowych do wkładów z setkami malutkich sprężyn tworzących doskonale podpierającą punktowo ciało powierzchnię spania. Nowoczesne materace kieszeniowe z wkładem multipocket wyposażone są w bardzo dużą ilość sprężyn umieszczonych w osobnych, przewiewnych kieszonkach. Ułożone są również w strefy o zróżnicowanej twardości, dzięki czemu podpierają każdą część ciała w zależności od stopnia nacisku. Kręgosłup utrzymany zostaje w stabilnej, prostej pozycji przez całą noc. W połączeniu z wysokiej jakości piankami materace sprężynowe tworzą doskonałe, regenerujące warunki podczas snu!

Nie można jednoznacznie stwierdzić, który materac jest lepszy. Dobór materaca jest bardzo indywidualną kwestią, dlatego przed zakupem najlepiej przetestować w salonie wybrane modele oraz skorzystać z porad doświadczonych sprzedawców i wybrać materac dostosowany do indywidualnych potrzeb i budowy ciała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *