MATERACE

Materac stanowi najważniejszą część sypialni. To właśnie na nim spędzamy niemal 1/3 naszego życia. Odpowiednio dobrany, pod indywidualne preferencje oraz budowę ciała, materac znacznie przyczyni się do poprawy komfortu snu oraz zdrowia i codziennego samopoczucia. Obecna oferta materacy pozwala wybrać model idealnie dostosowany do potrzeb użytkownika – od zwykłych, tradycyjnych materacy opartych na sprężynie bonellowej po nowoczesne rozwiązania z innowacyjnych, ekologicznych pianek i sprężyn typu Multipocket. Producenci ciągle dążą do udoskonalania swoich produktów, aby trafić w potrzeby najbardziej wymagających klientów. Poniżej charakterystyka materacy dostępnych obecnie w asortymencie sklepów, która z pewnością pomoże odpowiedzieć na pytanie: Jaki materac wybrać?

Materace termoelastyczne

Innowacyjne materace, w których zastosowano piankę reagującą na nacisk i temperaturę ciała. Powierzchnia idealnie dopasowuje się do sylwetki użytkownika, zapewniając otulenia i niezwykły komfort snu. Ciało utrzymane zostaje w stabilnej, anatomicznej pozycji przez całą noc. Pianka Visco wpływa również na poprawę ukrwienia organizmu oraz rozluźnienie mięśni, dzięki czemu ciało ulega odprężeniu. Materiał ten często wykorzystywany jest w produktach przeciwodleżynowych, ze względu na redukcję nacisków zwrotnych na ciało. Wyróżnia się świetną przepuszczalnością powietrza oraz absorpcją nadmiaru wilgoci, dzięki czemu zapewnia, obok prawidłowego podparcia, świeżość i czystość w obrębie powierzchni spania. Materace z pianką termoelastyczną po ustaniu nacisku powoli wracają do swojej pierwotnej formy.

Materace piankowe

Jedne z najczęściej wybieranych materacy przez klientów. Materace piankowe charakteryzują się zróżnicowanym wkładem. Dostępne są modele wykonane w całości z jednego rodzaju materiału np. wysokoelastycznego lub nowoczesne, kilkuwarstwowe materace z innowacyjnych pianek o właściwościach gwarantujących niezwykły komfort i wygodę podczas codziennego użytkowania. Producenci w dalszym ciągu przykładają dużą wagę do udoskonalania swoich komponentów. Produkcja nowoczesnych pianek odbywa się przy zastosowaniu naturalnych materiałów w bezpiecznym dla środowiska procesie produkcji. Materace piankowe są również w pełni bezpieczne dla alergików, struktura pianek zapewnia ciągły przepływ świeżego powietrza, co przekłada się na środowisko wolne od alergenów.

Materace lateksowe

Materace z pianką lateksową lub w całości wykonane z bloku lateksu polecane są osobom, które na co dzień zmagają się z alergiami. Doskonale sprawdzą się również w sypialniach dzieci. Lateks znany jest ze względu na właściwości antyalergiczne oraz bakteriobójcze. Zapewnia czystość i bezpieczeństwo podczas codziennego użytkowania. Wynika to z otwartej struktury pianki, która umożliwia ciągłą wymianę powietrza oraz absorpcję nadmiaru wilgoci. Materace lateksowe wyróżniają się również doskonałą elastycznością, sprężystością, dzięki czemu idealnie podpierają ciało na całej długości, tworząc komfortowe warunki do odpoczynku.

Materace sprężynowe

Wkład materacy sprężynowych opiera się na wysokiej jakości sprężynach kieszeniowych, które podczas nacisku uginają się indywidualnie, niezależnie od siebie. Tworzą powierzchnię o podwyższonej elastyczności punktowej, dzięki której ciało podparte jest stabilnie w każdym punkcie. Sprężyny umieszczone są w osobnych kieszonkach, wykonanych z przepuszczalnego materiału. Takie rozwiązanie umożliwia ciągły przepływ świeżego powietrza we wnętrzu materaca. Wkład sprężynowy zawsze otoczony jest innym materiałem, stosuje się pianki wysokoelastyczne, lateksowe lub termoelastyczne. Ich zadaniem jest oddzielenie ciała człowieka od działania sprężyn oraz zapewnienie odpowiedniego komfortu i otulenia podczas snu.

Materace nawierzchniowe

Rodzaj materaca często stosowany w celu wyrównania powierzchni spania, poprawy komfortu snu, regulowania twardości oraz ochrony materaca głównego przed nadmiernym zużyciem. Mogą być również stosowane jako dodatkowa nakładka na sofę lub kanapę. Materace nawierzchniowe to cienkie, kilku centymetrowe materace wykonane głównie z materiału piankowego – termoelastycznego, poliuretanowego lub lateksowego. Materac nawierzchniowy doskonale sprawdzi się również jako osobny produkt podczas biwaku lub nakładki na niewygodny materac w hotelu. Materace dostępne są zazwyczaj w dodatkowym pokrowcu, który można łatwo ściągnąć i odświeżyć.

Materace rehabilitacyjne

Materace rehabilitacyjne to idealne rozwiązanie dla osób zmagających się na co dzień z dolegliwościami kręgosłupa. Zapewniają stabilne podparcie ciała przez całą noc, zmniejszając ból oraz zapobiegając dalszemu pogłębianiu się dysfunkcji. Materace rehabilitacyjne to produkty o właściwościach potwierdzonych licznymi pozytywnymi opiniami medycznymi oraz certyfikatami.

NASI PRODUCENCI

ZOBACZ WSZYSTKICH