Przejdź do treści

Odpowiedni stelaż do łóżka

Ze względu na ilość czasu, jaką spędzamy w sypialni, należy szczególnie zadbać o odpowiedni komfort podczas codziennego odpoczynku. Jakość naszego snu i stopnia regeneracji w wielkim stopniu zależy od podłoża, na jakim śpimy. Podczas zakupów skupiamy się na wyborze łóżka, aby pasowało do wystroju sypialni oraz materaca, który ma nam zapewnić odpowiednie podparcie podczas snu. Często nie przykładamy odpowiedniej uwagi do wyboru stelaża, co w wielu przypadkach może przyczynić się do szybszego zużycia materaca oraz przełożyć się na dyskomfort podczas snu. Jak wybrać stelaż do łóżka? Na co zwrócić uwagę?

Odpowiedni stelaż do łóżka

Dlaczego stelaż jest równie ważny co materac?

Zadaniem stelaża do łóżka jest stworzenie stabilnej i zarazem elastycznej powierzchni dla materaca. Prawidłowe dobranie tych dwóch elementów przełoży się na niezwykły komfort i wygodę podczas snu. Dzięki odpowiedniemu podparciu i lepszemu przepływowi powietrza, jakie zapewnia stelaż, materac zachowa dłużej swoje właściwości oraz nie ulegnie przedwczesnemu zniszczeniu, dzięki czemu będziemy mogli cieszyć się wygodnym i odprężającym snem przez bardzo długi czas.

Rozstaw i rodzaj listew w stelażach do łóżka.

Na jakość stelaża największy wpływ ma rodzaj materiału, z jakiego wykonany został produkt. Obecnie dużą popularnością cieszą się stelaże drewniane: brzozowe, sosnowe oraz bukowe. Drewniane listewki charakteryzują się doskonałą elastycznością, która przekłada się na amortyzację nacisku, jaki wywierany jest przez materac i użytkownika. Rodzaj listew warunkuje również wytrzymałość i odporność na odkształcenia. Za najtrwalsze uznaje się stelaże z drewna bukowego, natomiast listewki sosnowe i brzozowe, przy nieodpowiednim wyborze materaca, mogą powodować trwałe odkształcenia, które wpłyną na dyskomfort podczas snu oraz szybsze zużycie materaca. Na odpowiednie podparcie materaca wpływ ma również rozstaw listew. Optymalnym i zalecanym przez specjalistów rozwiązaniem są listewki umieszczone w 3-4 cm odległościach. Taka przestrzeń zapewni ciągły przepływ świeżego powietrza przy zachowaniu odpowiedniej powierzchni podparcia.
Regulowane czy klasyczne?

W ofercie znajdują się stelaże klasyczne bez regulacji oraz stelaże z możliwością regulacji położenia zagłówka i podnóżka. Pierwsze z nich doskonale współpracują ze wszystkimi rodzajami materacy oraz wyróżniają się stosunkowo niską ceną. Warto zwrócić uwagę na stelaże regulowane, dostępne są modele z regulacją ręczną, jak i nowocześniejsze, w których regulacja odbywa się za pomocą specjalnego pilota. Takie zastosowanie pozwala na uzyskanie optymalnej powierzchni spania. Stelaż do łóżka regulowany to idealne rozwiązanie dla osób, które spędzają w łóżku o wiele więcej czasu i potrzebują dodatkowej wygody w postaci regulacji zagłówka i podnóżka.

Stelaż jest nieodłącznym elementem każdego łóżka. Tworzy stabilną i elastyczną powierzchnię, dzięki której materac pracuje prawidłowo, zapewniając wygodę i odpowiednią regenerację po całym dniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *