Przejdź do treści
Strona główna » Blog » Strefy twardości w materacach, o czym nam mówią?

Strefy twardości w materacach, o czym nam mówią?

Wybierając materac do spania w sklepie stacjonarnym czy internetowym możemy spotkać się z wieloma terminami, czy symbolami, które nie do końca są dla nas od razu jasne i klarowne. Głównym zadaniem materaca jest zapewnienie stabilnego podparcia ciała podczas snu. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać odpowiednio dopasowany do budowy ciała materac. W celu stworzenie idealnych warunków podczas snu w wielu modelach, zarówno sprężynowych czy piankowych, wydzielone zostały specjalne strefy twardości, dzięki którym każda część ciała podparta jest stabilnie w stosunku do wywieranego nacisku. Warto dowiedzieć się więcej o strefach twardości w materacach i wybrać odpowiedni model do własnej sypialni!

Dlaczego strefy twardości w materacach są istotne?

Strefy twardości w materacach można określić jako osobne poziome obszary wyróżniające się innym stopniem twardości w obrębie tej samej powierzchni spania. Stosowane są zarówno w materacach piankowych w wyniku specjalnych nacięć pianki, jak również w materacach z wkładem sprężynowym, gdzie poszczególne sprężyny ułożone zostają tak, aby zapewnić odpowiednie wsparcie na całej długości ciała. Dobrze wiemy, że głowa i ramiona potrzebują zupełnie innego podparcia niż nogi czy biodra. Odpowiednie podparcie każdej części ciała od stóp po głowę zapewniają materace z wydzielonymi strefami twardości.

Ile stref twardości w materacu?

Materace podzielić możemy ze względu na rodzaj wypełnienia, stopień twardości, jak i ilość stref twardości. Dostępne są materace z 3, 5, jak i nawet z 7 strefami twardości. Materac z najmniejszą ilością stref zapewnia lepsze podparcie tylko w strefie bioder. Zdecydowanie lepiej wybrać materac z 5 lub 7 strefami, które zapewniają wsparcie ciała ma całej długości. Stopy, łydki, uda, miednica, odcinek lędźwiowy, barki i głowa podparte są stabilnie w zależności od stopnia nacisku, jaki wywierają na powierzchnię materaca. Są to wysokiej jakości produkty zapewniające komfortowy i zdrowy sen.

Decydując się na zakup nowego materaca, warto skorzystać z porad ekspertów, jak również przetestować wiele modeli w salonie. Materac powinien być odpowiednio dopasowany do naszej sylwetki i indywidualnych preferencji. Więcej o twardościach materaca w poprzednim artykule: Twardość materaca, jaką wybrać?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *